Sokaknak már a reggel is stresszel indul. Ahogy megszólal az ébresztő, már kapkodni kezdünk. Kipattanunk az ágyból, rohanunk egy villámfogmosásra. Ébresztjük a gyerekeket is, de lassúak, elpattan a cérna, kész a családi perpatvar. A dugóban szidjuk a többi autót, a buszvezetőt, a biciklist. Munkahelyünkre beérve azt hisszük vége az őrületnek. De aztán jön egy halom munka, egy szoros határidő, egy rosszalló pillantás- mi pedig majd felrobbanunk a stressztől! De miért rossz, ha már reggel idegeskedünk?
Mi az, amivel saját magunkat stresszeljük?
A reggelek a legkritikusabb időszakok a családosok életében. Van néhány dolog, amely már ilyenkor rányomja a hangulatunkra a bélyeget. Például az, hogyha bal lábbal keltünk. Ilyenkor már alapból feszültebben, morcosabban vágunk neki a napnak. Vagy ha például nincs időnk nyugodtan reggelizni, pedig gyomrunk hangosan könyörög az ételért. Esetleg az, hogy tudjuk, hosszú nap vár ránk, ami miatt már a reggeli órákban kedvetlenek vagyunk.
Többféle stresszfaktorral kell megbirkóznunk készülődés során. Az egyik az idő. Tudjuk, hogy a gyerekeknek be kell érnie csengetés előtt a suliba, a szülőknek pedig meghatározott időre a munkahelyükre. Emiatt gyakran kétségbeesetten figyeljük az órát, ha azt látjuk, gyermekünk piszmog. Ha elaludtunk, és kevesebb idő jut a készülődésre, az idegeink pattanásig feszülnek.
Az sem könnyíti meg a helyzetet, hogy ezer dolgot kell fejbentartanunk. Vajon a gyerek bepakolta az összes tankönyvét? Vajon a szülők aláírtak az ellenőrzőt, amit már kétszer kért tőlük az osztályfőnök? Vajon elég lesz a tízórai, vagy éhes lesz a gyerek legkésőbb fél 11-re?
Ha már többször megtapasztaltuk, hogy milyen egy stresszes reggel, akkor az meghatározza a készülődés hangulatát. Félünk tőle, hogy megismétlődnek a korábban történtek. Ezért mindent megtervezünk, hogy időben el tudjunk indulni. Ha viszont a legkisebb hiba is becsúszik a gépezetbe, azonnal elpattan a cérna.
A reggeli stressz nem csak reggel hat
Ha reggelünk feszülten, stresszesen indul, akkor az befolyásolja a hangulatunkat napközben is.
Ha reggel nem tudunk elég időt szakítani magunkra, akkor nem tudunk olyan külsőt varázsolni, amivel elégedettek lennénk. Emiatt pedig egész nap kényelmetlenül érezhetjük magunkat a bőrünkben.
Ha reggel kimarad a reggeli, akkor egész délelőtt idegesek, türelmetlenek, ingerlékenyek leszünk az éhség miatt.
Ha a reggeli készülődés során családtagjainkkal összetűzésbe kerülünk, akkor az napközben lelkiismeretfurdalást, rosszkedvet, lehangoltságot okozhat. Ez eltereli a figyelmet a feladatainkról, kevésbé fogunk tudni munkánkra koncentrálni.
Ha rosszul teljesítünk a munkahelyen, akkor főnökünkkel vagy kollégáinkkal kerülhetünk konfliktusba. Ettől még stresszesebbé válhatunk.
Nem is csoda, ha nap végére az összes energiánk elfogy a folyamatos stressztől! Kimerülten, negatív gondolatokkal telve indulunk haza, és félve gondolunk a másnapra.
Viszlát, stresszes reggelek!
A reggeli stressz tehát egész napunkat érinti. De kellő odafigyeléssel csökkenteni tudjuk!
- A minőségi, elegendő alvás gondoskodik a jó közérzetről. Reggelente mellőzze a szundi funkciót, hiszen ezzel csak becsapja a szervezetét, ami úgy bosszulja meg, hogy még fáradtabb lesz! Illetve így elkerülheti az elalvás csapdáját is, ami megfoszt az értékes percektől.
- Amit lehet, készítsen elő! Este például válassza ki a másnapi öltözékét, pakolja össze a szükséges dolgokat, gondolja át a reggeli teendőket.
- A családi viták egyik leggyakoribb kirobbantója a logisztikai probléma. Készítsenek egy meghatározott napirendet, amihez a család minden tagja alkalmazkodik! Ez különösen a fürdőszoba esetén lehet hasznos.
- Próbáljon időt szakítani a közös reggelire, és egy kellemes családi beszélgetésre. Ez sokkal nyugodtabbá és türelmesebbé tesz mindenkit.
- Hagyjon elég időt a reggeli készülődésre! Ha például tudja, hogy fél órába telik eljutni az ágytól az ajtóig, akkor inkább számoljon 40-45 perccel! Így ha bármi váratlan történik, akkor sem kell kapkodnunk. Ami máris csökkenti a stresszt!
- Végezetül pedig mindig emlékezzünk arra, hogy ez nem a világvége. Váratlan helyzetek mindig is adódni fognak, főleg gyerekes családoknál. Ezen nem tudunk változtatni. Azon viszont igen, hogy kezeljük ezeket!
Erősítse lelki állóképességét!
Egy stresszes reggel az egész napunkat alááshatja. Sajnos a feszültséget nem fogjuk tudni minden egyes nap kiiktatni reggeleinkből. Bármikor ránk törhet, de azért tehetünk, hogy könnyebben viseljük!
Lelki állóképességünk fejlesztésével könnyebben túllendülhetünk a nehézségeken. Ennek erősítésében segíthet a Mannacsepp. Erősebb lelki állóképesség esetén könnyebben elviseljük a feszültséget, jobban fogjuk tudni kezelni a nehéz pillanatokat, és könnyebben visszatérhetünk a nyugodt állapotba.
Erősítse lelki ellenállóképességét a Mannacsepp segítségével!
RENDELJE MEG A MANNA CSEPPET MOST! (Kattintson a linkre!)
Ha szeretne többet megtudni a Manna cseppről, kattintson a linkre: