Bár már gyermekkorunktól fogva arra tanítanak minket, hogy bocsássunk meg az ellenünk vétkezőknek, sokszor felnőttkorban is problémát jelent a minket ért sérelmek magunk mögött hagyása. Ha valaki megbánt minket, onnantól képtelenek vagyunk logikusan gondolkozni, érzelmeink veszik át az irányítást. Azonban sokkal jobban járnánk, ha a megbocsátást választanánk a haragtartással szemben. Legújabb blogbejegyzésünkben összeszedtük, hogyan engedhetjük el minél hatékonyabban a minket ért sérelmeket.
Miért olyan nehéz megbocsátani?
Bár a megbocsátás egyszerűnek tűnik, már Gandhi is megmondta, hogy a megbocsátás képessége az erős emberek jellemzője. Sokak számára valódi küzdelmet jelent a harag hátrahagyása. De vajon miért ilyen nehéz a megbocsátás?
Gyakran azért nem tudunk megbocsátani, mert nem is az adott ember által okozott fájdalom bánt minket. Lehetséges,hogy az eset olyan negatív érzelmeket hoz a felszínre, amely egy korábbi lelki traumához kötődik. Így tévesen sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítunk az illető tettének, sokkal több rosszat kötünk hozzá, mint amit valójában érdemelne.
Van, aki attól tart, a megbocsátás túl gyengének és sebezhetőnek teszi őt mások szemében. Pedig ez nincs így, hiszen pont, hogy a megbocsátáshoz kell több lelki erő.
A haragtartás gyakran extra figyelmet és gondoskodást jelent, ez pedig tudat alatt is, de jól esik a megbántott fél egójának. Nem csoda, ha addig húzza a megbocsátást, ameddig csak lehet.
De az is lehetséges, hogy fogalmunk sincs, hogyan bocsássunk meg jól. Hogyan tegyünk valóban pontot a dolgok végére, és ne csak magunk előtt görgessük a sérelmeket.
Érdemes lenne elsajátítanunk ezt a képességet, hiszen a haragtartás semmi jóra sem vezet!
Nem érdemes haragot tartani
Ha nem tudjuk elengedni a haragot, akkor sajnos többféle negatív következménnyel is számolnunk kell.
A harag, a keserűség általában nem csak azt az embert érinti, aki megbántott minket. A körülöttünk lévők isszák meg a levét annak, ha rossz hangulatban vagyunk- pedig ők nem is tettek ellenünk semmit!
Aki mindig csak a negatív érzelmekkel foglalkozik, az értelemszerűen levert, szomorú, rossz hangulatú. Nem tud örülni, nem tud mosolyogni, nem tudja élvezni a jelent.
A harag eltereli a figyelmünket az igazán fontos dolgokról. Aki haragszik, az nem tud maximálisan a feladataira koncentrálni, hiszen akkor is csak a sérelmeken jár az esze.
A hosszú ideig tartó harag alvásminőségünkön is ronthat, hiszen éjjel is csak a minket ért igazságtalanságokon fogunk rágódni. Emellett a szorongás, depresszió, vagy stressz sem kerülhet el minket.
Ezzel szemben ha elengedjük a haragot, akkor jobb lesz a mentális egészségünk, kiegyensúlyozottabbak leszünk, olyan dolgokra tudunk koncentrálni, amelyek valóban fontosak. Megéri tehát megbocsátani, nem igaz?
Hogyan engedje el a sérelmeket?
Ha megbántják, két út között választhat. Vagy magával viszi a dühöt, a sértettséget, vagy lerakja a terheket, és megbocsát. Hogyan könnyítheti meg az utóbbit?
- Tisztázza magában, hogy a megbocsátás elsősorban Önnek fontos. A harag az Ön lelkét teszi tönkre, nem azét, aki megbántotta. Miért is mérgezné tovább saját magát?
- Vajon miért esik olyan nehezére a megbocsátás? Biztos, hogy csak az adott illetővel van a gond? Nem lehet, hogy a korábbi lelki sebei szakadtak fel?
- Gyakoroljon empátiát, vizsgálja meg a másik fél szemszögét is! Lehetséges, hogy ahol Ön szándékosságot feltételez, valójában nincsen semmiféle rosszindulat. Ha megérti a másik felet, könnyebben megbocsáthat neki.
- Hagyjon magának időt a megbocsátásra! Míg egy rossz megjegyzést akár abban a pillanatban el tudunk engedni, egy komoly, ellenünk irányuló cselekedetet hosszabb ideig tarthat feldolgozni. Ne sürgessen semmit, hiszen többet ér egy őszinte megbocsátás, mint egy hamis.
Oldja fel lelki traumáit természetesen!
A megbocsátás gyakran azért esünk nehezünkre, mert mélyen eltemetett érzelmeket, rejtett traumákat hoz a felszínre. Ezek valószínűleg már évek, évtizedek óta ott lapulnak lelkünk rejtett zugaiban, belülről mérgezve minket.
Oldja fel a lelki blokkokat természetes módszerekkel!
Mi a Mannacseppet használjuk, hogy megszabaduljunk a minket ért lelki traumák hatásaitól. Rendszeres szedésével segíthetünk lelkünknek, hogy feldolgozza az őt ért negatív érzelmeket, ezáltal végleg búcsút inthetünk ezeknek a kellemetlen terheknek. A készítményben található gyógynövények és virágesszenciák gondoskodnak róla, hogy ismét kiegyensúlyozottan élhessük meg a hétköznapokat.
Gyógyítsa meg lelkét természetesen!
RENDELJE MEG A MANNA CSEPPET MOST! (Kattintson a linkre!)
Ha szeretne többet megtudni a Manna cseppről, kattintson a linkre: