Nehezen tudsz higgadt maradni nehéz és stresszes helyzetekben? Ismerd meg a nyugalom előnyeit és azt, hogyan tudsz edzeni nyugodtság megőrzésére.
Tudod, hogyan maradj higgadt potenciálisan stresszes helyzetekben? Nyugodt maradsz azokban a helyzetekben, amelyek zavarnak? Lássuk, mi a nyugalom, és hogyan maradjunk higgadtak a nehéz helyzetekben.
Mi a nyugalom?
A nyugalom a belső béke állapota. Ez a higgadtság művészete olyan helyzetekben, amelyek felzaklatnak bennünket. Azt jelenti, hogy nem engedelmeskedünk a feszültségnek, idegességnek vagy szorongásnak. A nyugodt ember a viselkedés alternatíváit keresi, hogy nyugodt maradjon, tisztán gondolkodjon és megfelelően reagáljon. Azt is tudják, hogyan kell kezelni a bizonytalanságot és hogyan fogadják el, hogy nem tudnak mindent irányítani. A jó hír az, hogy lehet edzeni a nyugalomra, melyet bizonyos mentális és viselkedési szokások elsajátításával lehet elérni.
A problémák sosem fogynak el, a lelkierőnk igen!
Hogyan segít a Manna csepp?
Kérje az ingyenes tájékoztatónkat!
Töltse ki a következő űrlapot és máris küldjük a legfontosabb információkat!
Hogyan legyünk nyugodtak?
Rohanó világban élünk, állandó nyomás alatt vagyunk miközben rengeteg inger vesz körül bennünket. Sok kötelezettségünk van. Emiatt néha nehéz lehet nyugton maradni. De az is igaz, hogy éppen ezért kényelmes nekünk a derűt edzeni. Nézzünk tehát néhány kulcsfontosságú pontot.
- Fejleszd az önismeretedet
Először is meg kell ismerned magad. Ehhez figyelj arra, hogy hogyan érzékeled a világot és a helyzeteket. Hogyan reagálsz arra, ha valami zavar, amikor valami nem egyezik azzal, amit helyesnek tartasz, vagy amikor nehéz lesz a helyzet?
- Fejleszd érzelmi intelligenciádat
Érzelmi intelligenciánk fejlesztése életünk minden területén hasznos. Egyrészt azt jelenti, hogy felismerjük magunkban és másokban a különböző érzelmeket. Másrészt megtanuljuk szabályozni az érzelmeket. Nem arról van szó, hogy elnyomd a haragot valamivel szemben, ami bosszant, hanem arról, hogy felismerd mit érzel és tud ellenőrizni, hogy hogyan mutatod ki ezt az érzelmet.
- Önkontroll fejlesztése
Amint tudatosabbá válsz a kiváltó okokat és viselkedést illetően, gondold át, hogyan szeretnél reagálni. Képzeld el magad kedvezőtlen helyzetekben, azokban a helyzetekben, amelyek a leginkább stresszelnek. Általában hogyan reagálsz?
Most képzeld el, hogy nyugodt vagy és ellazult. Képzeld el, hogy derűvel nézél szembe ezekkel a helyzetekkel. Mit tennél? Mit mondanál? Időről időre végezd el ezt a gyakorlatot, hogy az ideális reakciót rögzítsd a tudatalattidban.
- Az elfogadás gyakorlása
A stresszes helyzetekben való nyugalom megőrzésének másik kulcsa az elfogadás. Egyrészt azt jelenti, hogy megtanulod elfogadni a dolgokat úgy, ahogy vannak. Ez nem azt jelenti, hogy beletörődsz abba, amit nem szeretsz, ez a valóság elfogadásáról szól.
Másrészt ez azt jelenti, hogy elfogadod, hogy nem minden a te irányításod alatt áll. Ha valamin stresszelsz vagy valami zavar, először tudatosítsd, mit érzel, és fogadd el. Ezután kérdezd meg magadtól, mit tehetsz helyzeted javítása érdekében.
- Rugalmasság
Mindannyiunknak megvan a saját elképzelése a világról, értékeink és meggyőződéseink mentén. Kérdezd meg magadtól, hogy a helyzet milyen mértékben okoz stresszt, aggodalmat vagy haragot. Általában minden helyzetben több nézőpont, több lehetőség, több út létezik. Ha ragaszkodunk csak a mi gondolkodásmódunk vagy cselekvésünk helyességéhez, az stresszt és csalódottságot fog eredményezni.
- Mondj búcsút a perfekcionizmusnak
Tökéletesnek lenni nagyon stresszes és kimerítő. Ez azért van, mert a tökéletesség elérhetetlen illúzió. Senki sem tökéletes, és nem is kell annak lenni.
- Hagyd abba a rágódást
Egy másik pont, ami a nyugalom útjáról, az a múlton és a jövőn való elmélkedés. Mindez pazarolja az energiádat és árt az érzelmi jólétednek. Ne ragadj bele a negatív és hiábavaló gondolatok spiráljába.
- Más nézőpont
Amikor dühösek vagy stresszesek vagyunk, hajlamosak vagyunk a bolhából is elefántot csinálni. Ilyenkor lépj vissza egyet, lélegezz nyugodtan, és próbáld meg más perspektívából látni a helyzetet. Kérdezd meg magadtól, hogy pár nap múlva is ennyire fontos lesz ez a helyzet? Sok esetben reakcióink eltúlzottak, és dühünk oka, hogy már eleve idegesek, stresszesek voltunk valami miatt.
- A prioritások meghatározása
A prioritások meghatározása is segít a nyugalom elérésében, hiszen a rangsorolás a stressz kordában tartásához is elengedhetetlen. Az idő korlátozott, ezért koncentrálj arra, hogy mi a fontos számodra, és hogyan szeretnél élni.
- Kezeld az energiádat
A prioritás segít jobban beosztani energiádat és az idődet. Egyrészt, úgy tervezd meg a napjaidat, hogy találj időt arra, ami fontos. Vedd figyelembe a legproduktívabb óráidat a különböző típusú feladatok elosztásához. Másrészt próbálj időt szakítani a napközbeni szünetekre.
- Kezeld a stresszt
A stressz a környezet ingereiből, az ezekre való reagálásból és felfogásunkból fakad. Egy kis stressz éberré tesz bennünket, és felkészít a cselekvésre, de állandó megléte testileg-lelkileg árt, ezért elengedhetetlen, hogy megtanuld felismerni és kezelni.
- Jó szokások kialakítása
Végül, a jó szokások kialakítása a nyugalomban is segít. Az egészséges életmód rugalmassá tesz és több energiát ad a kihívásokhoz. Ezért kellene, hogy szánj időt magadra, még akkor is, ha úgy tűnik, hogy nincs. Vigyázz testedre és elmédre, valamint személyes kapcsolataidra.
Ami a nyugalmat illeti, ne várd azt, hogy egyik napról a másikra Zen mesterré válsz. Ne törekedj arra sem, hogy soha többé ne érezd magad frusztráltnak vagy dühösnek. Nem az érzelmek elnyomásáról van szó, hanem a jobb a reagálásról.
A nyugalom elérésben ideális társa Manna csepp, amely segít a regenerálódásban és támogatást nyújt, hogy feltöltődj, és napjaid nyugalomban teljenek. Nézd meg a Manna csepp előnyeit, és tereld mindennapjaid a nyugalom útjára.
Ez a különleges "lélekvitamin" napi egy percben segít, hogy idegösszeomlás nélkül vészeljük át az igazán nehéz napokat is, és elalvás előtt még tudjunk mosolyogni.