Sokan nap mint nap küzdenek a stresszel. A munka, a családi, az egészségügyi problémák és a pénzügyi kötelezettségek a mindennapi élet részei, amelyek gyakran hozzájárulnak a stresszszint megnövekedéséhez. A mindennapi élet krónikus stresszének a lehető legkisebbre csökkentése segíthet javítani az általános egészségi állapotodon. Ezzel szemben a krónikus stressz növelheti az egészségügyi kockázatokat, beleértve a szívbetegségeket, a szorongásos zavarokat és a depressziót. Olvass tovább nézd meg a 15 bizonyítékokon alapuló módszert a stressz enyhítésére.
1. Több fizikai aktivitás
Ha stresszes vagy mozgasd át a tested, ami következetesen segíthet csökkenteni a stressz, és bizonyítottan javítja a már meglévő tüneteket. Ha jelenleg inaktív vagy, kezdd olyan tevékenységekkel, mint pl. gyaloglás vagy kerékpározás.
A problémák sosem fogynak el, a lelkierőnk igen!
Hogyan segít a Manna csepp?
Kérje az ingyenes tájékoztatónkat!
Töltse ki a következő űrlapot és máris küldjük a legfontosabb információkat!
2. Legyen kiegyensúlyozott az étrended
Az étrended hatással van egészséged minden aspektusára, beleértve a mentális egészségedet is. Ez azt jelenti, hogy a feldolgozott élelmiszerekben gazdag étrendet követő emberek nagyobb valószínűséggel tapasztalnak magasabb stresszszintet. Ha minimálisra csökkented a magasan feldolgozott élelmiszerek és italok fogyasztását, és több teljes értékű ételt fogyaszt, akkor biztosíthatod a szervezeted megfelelő táplálását.
3. Minimalizáld a telefonhasználatot és a képernyő előtt töltött időt
Bár gyakran szükség van okostelefonokra, számítógépekre, de a képernyő előtt töltött idő negatívan befolyásolhatja az alvást, ami fokozott stresszszinthez vezethet.
4. Szánj időt az öngondoskodásra
Az egészséges élethez elengedhetetlen, hogy időt szakíts magadra. Ez különösen fontos azoknak az embereknek, akik hajlamosak a stresszre. Az öngondoskodásnak nem kell bonyolultnak lennie. Ez egyszerűen azt jelenti, hogy törődsz a jóléteddel és boldogságoddal.
5. Próbálj naplót írni
A naplóírás segíthet csökkenteni stresszt és szorongást, és pozitív kivezetést biztosít gondolataidnak, érzelmeidnek.
6. Csökkentsd a koffeinbevitelt
Koffein a kávéban, teában, csokoládéban és energiaitalokban lévő vegyi anyag, amely serkenti a központi idegrendszert. A túlzott fogyasztás az alvást is károsíthatja, ez viszont fokozhatja a stressz és a szorongás tüneteit.
7. Tölts időt barátaiddal és családtagjaiddal
A támogató barátok és a család segíthet átvészelni a stresszes időszakokat és megbirkózni a stresszel.
8. Teremts határokat, és tanulj meg nemet mondani
Ha túl sokat veszel magadra, az növelheti a stresszterhelést, és korlátozhatja az öngondoskodásra fordítható időt.
9. Kerüld a halogatást
Egy másik módja annak, hogy kézbe vedd a stresszt, ha priorizálsz, és elkerülöd a halogatást.
10. Kezdj el jógázni
A jóga a stresszoldás és a testmozgás népszerű módja. Bár a jógastílusok különböznek egymástól, a legtöbbnek közös a célja: a test és a lélek összekapcsolása a test és a légzés tudatosságának növelésével.
11. Éld meg a pillanatot
A mindfulness vagyis a tudatos jelenlét stresszcsökkentési technikái közé tartozik a meditáció és az éberségen alapuló kognitív terápia (az aktuális problémák megoldását célzó gondolkodás és viselkedés megváltoztatása).
12. Ölelj
Az emberi érintés nyugtató hatású lehet, és segíthet jobban megbirkózni a stresszel. Az ilyen típusú kapcsolattartás segíthet abban, hogy oxitocint szabadít fel, és alacsonyabb kortizol-szintet eredményez. Ezek a hatások viszont csökkentik a vérnyomást és a pulzusszámot, amelyek a stressz fizikai tünetei.
13. Tölts időt a természetben
A természetben eltöltött 10 perc is hozzájárulhat a mentális jólét pszichológiai és fiziológiai markereinek javításához.
14. Gyakorold a mélylégzést
A mentális stressz aktiválja a szimpatikus idegrendszert, és a testet a küzdj vagy menekülj módba hajszolja. E reakció során a stresszhormonok olyan fizikai tüneteket váltanak ki, mint a gyorsabb szívverés, gyorsabb légzés és az erek összehúzódása. A légző gyakorlatok segíthetnek aktiválni a paraszimpatikus idegrendszert, amely szabályozza a relaxációs reakciót.
15. Fontold meg az étrendkiegészítők használatát
Számos vitamin és ásványi anyag fontos szerepet játszik a szervezet stressz válaszában és hangulat szabályozásában. Mint ilyen, egy vagy több tápanyag hiánya hatással lehet a mentális egészségre és a stresszel való megbirkózásra.
Bár a stressz elkerülhetetlen, annak krónikus megléte hatással van testi és lelki egészségedre. A Manna csepp lehet az a megoldás, melyet a fenti tippek alkalmazása mellett még pluszban alkalmazhatsz. Napi fogyasztásával biztos lehetsz abban, hogy nem fog felőrölni a stressz.
Ez a különleges "lélekvitamin" napi egy percben segít, hogy idegösszeomlás nélkül vészeljük át az igazán nehéz napokat is, és elalvás előtt még tudjunk mosolyogni.