Természetes támogatás a léleknek
Maradt kérdése? Telefonon rendelne? +36 20/432-0222 (H-P: 9:00-15:00) ugyfelszolgalat@mannacsepp.hu

Ha visszagondolunk gyerekkorunkra, gyakran a tisztaság, az öröm, a remény és az izgalom benyomásait idézzük fel. Ezt a szakaszt a biztonság és a dédelgetett és védettség időszaka jellemez. Az a biztonságérzet, amely abból adódik, hogy tudjuk, a családja megvéd, ami az alapja annak, hogy a jövőben erős és biztonságos kötelékek alakuljanak ki. Ez a gyermekkor tipikus fogalmát és tapasztalatát képviseli. Számos gyermek tényleges tapasztalatai és az azt követő felnőtt életükre gyakorolt ​​hatások azonban jelentősen eltérnek ettől az idealista felfogástól.

    A gyermekkori trauma hatása: a láthatatlan sebek


    A gyermekkori trauma sokféleképpen megnyilvánulhat, így fizikai vagy szexuális sérülés formájában, szemlélőként egy rémisztő eseményen, súlyos, kiterjedt orvosi beavatkozást igénylő betegségeken, családon belüli erőszakos cselekmények szemtanújaként, vagy akár túlélni bizonyos, akár természeti természeti katasztrófákat.
    Az ilyen események megértése különösen bonyolult egy gyermek számára, akinek az agyi kapacitása nem egyenlő egy felnőttével. Nehezebben élik meg az eseményeket, és gyakran beleesnek az önvád gödrébe, nem képesek felfogni e nyomasztó események okait és következményeit.

    >>Folytatás>>

    A problémák sosem fogynak el, a lelkierőnk igen! 

    Hogyan segít a Manna csepp?

    Kérje az ingyenes tájékoztatónkat!

    Töltse ki a következő űrlapot és máris küldjük a legfontosabb információkat!

    Kérjük, ezt a mezőt is legyen szíves kitölteni!
    E-mail cím nem megfelelő
    Az űrlap kitöltésével elfogadom, hogy a Mannacsepp.hu elektronikus leveleket küldjön az e-mail címemre.

    Károsító hatásai csökkenthetik a gyermek stabilitásának és önazonosságának érzetét, maradandó sebeket hagyva, amelyek felnőttkorig is megmaradnak. Ez bűntudathoz és szégyenérzethez, elszakadás érzéséhez, érzelmek kezelésének nehézségeihez, fokozott szorongáshoz és depresszióhoz, valamint dührohamokhoz vezethet. 

    Fontos megjegyezni, hogy a gyógyulás nem csak a látható sebek gyógyítását jelenti: ez a felszín alatt megbúvó fájdalom megértése és kezelése is. Ennek a megértésnek az elsajátításával segíthetünk a gyerekeknek rugalmasság kialakításában és jövőjük átírásában, lehetővé téve számukra, hogy legyőzzék múltjukat, és egy egészségesebb, boldogabb élet felé haladjanak.

    Hogyan befolyásolja a trauma a felnőttkort? 

    Lényegében a gyermekkori traumák hatása törékeny alapot teremt, amely befolyásolja az egyén életpályáját. Mélyreható és hosszan tartó hatásai lehetnek a felnőtt kapcsolatokra. 

    1. Bizalom kérdése: A gyermekkori trauma, különösen, ha azt egy csaldátag okozta, bizalmi problémákhoz vezethet. Lehet, hogy az ember nehezen hiszi el, hogy másoknak jó szándékuk van, mert attól tartanak, hogy megsérülnek vagy elárulják, mint gyermekkorában.
    2. Kötődés hiánya: A gyermekkori traumás élmények bizonytalan kötődéshez vezethetnek felnőttkorban. Ez megnyilvánulhat az elhagyástól való félelemben, ami a kapcsolatokban való ragaszkodást (szorongó kötődés) eredményezheti, vagy félelmet az intimitástól, ami érzelmi leváláshoz és elszigetelődéshez vezet.
    3. Érzelmek szabályozása: A gyermekkori trauma megnehezítheti az egyén számára, hogy hatékonyan kezelje érzelmeit. Ez ingatag kapcsolatokhoz vezethet, gyakori érzelmi kitörésekkel, vagy fordítva, érzelmi zsibbadáshoz és érzelmek kifejezésére való képtelenséghez.
    4. Kevés önbizalom: Ha valakit korai éveiben traumatizáltak, akkor az alacsony önértékelés érzésével küzdhet. Ez arra késztetheti őket, hogy belenyugodjanak az egészségtelen kapcsolatokba, mivel úgy érezhetik, nem érdemelnek jobbat.
    5. Kommunikációs problémák: A gyermekkori trauma hatással lehet az ember azon képességére is, hogy kommunikálja szükségleteit, vágyait és érzéseit. Ez félreértésekhez és konfliktusokhoz vezethet a felnőtt kapcsolatokban.
    6. Félelem az elutasítástól vagy az elhagyástól: A gyermekkori trauma mélyen gyökerező félelmet kelthet, hogy elutasítják vagy elhagyják. Ez a félelem kihívást jelenthet, hogy teljes mértékben megéljenek egy kapcsolatot, mert attól tartanak, hogy a másik személy elhagyja őket.
    7. Intimitási problémák: Ha a gyermekkori trauma fizikai vagy szexuális bántalmazással járt, az okozhat testi intimitással kapcsolatos nehézségeket a felnőtt kapcsolatokban.

    A trauma természete, a kitettség kora és a rendelkezésre álló támogató rendszerek döntő szerepet játszanak a gyermek traumatikus élményekre adott válaszának befolyásolásában. Az ilyen traumákból való gyógyulás összetett, de elengedhetetlen, mert összességében  mentális egészségügyi problémákhoz, kapcsolati nehézségekhez és az önérzet gyengüléséhez vezethet.

    Segíts gyermekednek, hogy könnyebb legyen a felnőttkor. Segíts magadon, hogy fel tud oldani a lelki blokkokat. A Manna csepp napi használatával megtalálhatod az egyensúlyt a káosszal teli mindennapokban. Gyógynövényes összetevőinek köszönhetően gyermekeknek is adható, hogy ők is az élet derűs oldalát lássák.

    Ez a különleges "lélekvitamin" napi egy percben segít, hogy idegösszeomlás nélkül vészeljük át az igazán nehéz napokat is, és elalvás előtt még tudjunk mosolyogni.